To my! - Geneza Domu Konopi 1

Historia powstania Domu Konopi, jak to się wszystko zaczęło, o zainteresowaniu konopią i o planach na przyszłość.

Każdy szuka swojej drogi w życiu, stara się z dnia na dzień zbliżyć się do celu swojej podróży. W dzisiejszym pędzie zapominamy nawet gdzie tak się spieszymy. Trzymamy się kurczowo dawno obranemu celowi nie zastanawiając się czy ten cel jest nadal aktualny. Nie słuchamy podświadomości i nie zważamy na znaki które są nam przekazywane.
Jako rodzina odkąd sięgamy pamięcią byliśmy blisko przyrody – uprawialiśmy zboża, truskawki, trawę, facelię oraz do niedawna ziemniaki. Rozwijaliśmy nasze doświadczenie poprzez naukę w technikum rolniczym i Wyższej Szkole Rolniczej w Szczecinie. Inwestowaliśmy nasze zasoby w sprzęty, magazyny i nowe technologie. Mimo to cały czas czuliśmy, że los rzuca nam „kłody pod nogi”. Zamiast łatwiej, było coraz trudniej i przeciwności losu się mnożyły w zatrważającym tępie. Zaczęliśmy używać coraz więcej środków ochrony roślin i czuliśmy się jak w pułapce. W końcu zaczęło do nas docierać, że chyba nie idziemy dobrą drogą, że powinniśmy uaktualnić nasz cel.

Wtedy pojawiły się konopie. Z dnia na dzień zalewały nas informacje o nich. Osoby, które już je uprawiały dzieliły się swoją wiedzą, artykuły i filmiki wyskakiwały na ekrany, a nawet śniły nam się po nocach! Zatrzymaliśmy się i zrozumieliśmy, że przeznaczenie daje nam jasny znak – powinniśmy zająć się konopiami. Nie podważaliśmy tej decyzji i całkowicie jej zaufaliśmy. Posialiśmy łącznie 70 hektarów konopi siewnej, jeździmy na targi, uczęszczamy na warsztaty i nieustannie czujemy, że wszystkie informacje o konopiach przychodzą do nas same.
Możemy w końcu przestać używać jakichkolwiek nawozów, bo konopie chronią się same przed szkodnikami. Każda ich część, zaczynając od kwiatostanu, a kończąc na korzeniu ma wiele właściwości leczniczych nie tylko ciała ale i umysłu. Ta roślina skrywa wielki potencjał i wierzymy, że zaskoczy nas jeszcze wielokrotnie.
Nadszedł moment, kiedy chcielibyśmy zacząć się dzielić naszą wiedzą, przybliżyć konopie każdej osobie. Ukazać i przypomnieć jej wspaniałe korzyści, które zostały zapomniane.

Dlatego oprócz sprzedawania naszych produktów, co tydzień na blogu będziemy publikować informacje na temat właściwości konopii oraz dodawać przepisy z ich użyciem. Z przyjemnością jesteśmy do Waszej despozycji w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości

Nie wiemy co nas czeka w przyszłości, ale wiemy, że idziemy dobrą drogą i zbliżamy się do celu 🙂